ساختار مرکز
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 151458
بازديدکنندگان امروز: 1424
کل بازديدکنندگان: 643051
بازديدکنندگان آنلاين: 10
زمان بارگزاري صفحه: 0.7956 ثانيه
اخبار > به مناسبت روزجهانی آگاه سازی درباره سرطان پستان برنامه پویش ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان از ۹ مهرماه تا ۹ آبان ماه انجام میشود .


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روزجهانی آگاه سازی درباره سرطان پستان برنامه پویش ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان از ۹ مهرماه تا ۹ آبان ماه انجام میشود .

 

سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیونها مورد در جهان رخ میدهد که درصورت تشخیص به موقع و زودهنگام ُتومور در مراحل اولیه و محدود و درنتیجه درمان آن آسانتر و امکان کنترل و بهبود آن بیشتر است . میزان بروز سالیانه سرطان در سال 2012 میلادی 14 میلیون نفربوده است .که تا سال 2030 میلادی به 27 میلیون نفر خواهد رسیذ یعنی ظرف مدت کوتاهی بروز سرطان دوبرابرخواهد شد .سرطان در ایران بعد از بیماریهای قلبی –عروقی  و سوانح و حوادث سومین علت مرگ ومیر بوده   و بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال پیشرفت به عنوان یکی از مهمترین مشکلات بهداشتی محسوب میشود . در این میان شیوع سرطان پستان حدود یک سوم از تمامی سرطانهای زنان ودومین سرطانهای شایع بعد از سرطان ریه و شایع ترین علت مرگ ومیر ناشی از سرطان در بین زنان است که تشخیص زود هنگام آن نقش مهمی در درمانپذیری و کیفیت زندگی بیماران و کاهش هزینه های نظام سلامت خواهد داشت . براین اساس به مناسبت روز جهانی آگاه سازی درباره سرطان پستان برنامه پویش ملی پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان پستان از ۹ مهرماه تا ۹ آبان ماه انجام میشود .

پویش ملی سرطان پستان 97

دستورالعمل اجرایی ومحتوای آموزشی برنامه پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان


١٨:٣٥ - 1397/07/21    /    شماره : ٣٠٥١١    /    تعداد نمایش : ٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج