• مرکز مشاوره بیماری های رفتاری

  مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری ، مراکزی هستند که قابلیت ارایه خدمات آموزشی، مشاوره، مراقبت و درمان و پیشگیری، کاهش آسیب را به افراد در معرض بیشترین خطر و مبتلا به HIV و STI را ارايه مي دهند. در اين مراكز وجود پرسنل دوره دیده و امکان دسترسی به متخصص عفونی شرط لازم برای راه اندازی این مراکز می باشد.

  ادامه

 • آشنایی با بیماری هاری

  هاری هر ساله موجب مرگ 55 هزار نفر در جهان می‌شود. حدود 97 درصد از موارد ابتلای انسان به هاری از طریق سگ هار است. تدابیر انجام شده در برخی کشورها نظیر استرالیا و ژاپن سبب شده است هاری در میان حیوانات غیر پرنده به کلی ریشه‌کن شود. در برخی دیگر کشورها نیز به خاطر واکسیناسیون گسترده حیوانات اهلی و وحشی، بیماری هاری به کلی از میان رفته است.

  ادامه

 • توصیه های مهم برای پیشگیری از شیوع آنفلوانزا

  بیماری انفلوانزا نوعی بیماری ویروسی است که طیف وسیعی از تغییرات ژنتیکی را در خود دارد و به همین خاطر ویروسهایی که می تواند بیماری شبه آنفوانزا یا سرما خوردگی را ایجاد کنند و به دلیل همین ویژگی قادر هست که به طور مکرر شرایط خود را تغییر داده و در انسان بیماریهایی با علائم جدید ایجاد کند

  ادامه

ساختار مرکز
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 667
بازديدکنندگان امروز: 777
کل بازديدکنندگان: 426971
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 1.4040 ثانيه
فارغ التحصیلی دوره نوزدهم آموزش بهورز
مراسم فارغ التحصیلی دانش آموزان دور نوزدهم آموزشگاه بهورزی با حضور معاونت بهداشتی، ریاست مرکز بهداشت شهرستان، معاونین، مدیران گروه ها و کارشناس مسئولین واحدها از استان و شهرستان برگزار گردید. در این مراسم مدیر محترم آموزشگاه بهورزی ضمن ا رائه گزارش از عملکرد ان مرکز ویژه تیم سلامت و همچنین دوره نوزدهم آموزش دانش آموزان بهورزی ارائه نمودند.
 ٠٧:٢٨ - 1396/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز بسیج سلامت نوروز 97 مرکز بهداشت
بسیج سلامت نوروزي از 15 اسفندماه سال جاری لغايت 15 فروردين ماه سال 97 با حضور بازرسين بهداشت محيط مجهز به تجهیزات پرتابل در راستای برنامه تحول سلامت در بهداشت از 8 صبح تا 10 شب در ساعات اداري و غير اداري و روزهاي تعطيل با اولويت نظارت بر مراكز و اماكن حساس و سامانه های آبرسانی با هدف حفظ و ارتقاي سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزي و ايمني آب و مواد غذايي در سطح عرضه و کنترل دخانیات به منظور كاهش و كنترل بيماري هاي واگیر و غیر واگیر مرتبط با آب و مواد غذایی اجرا مي گردد.
 ٠٧:١٩ - 1396/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
تغذیه مناسب جهت افراد مبتلا به پرفشاری خون
در صورتی که اضافه وزن دارید یا چاق هستید کاهش وزن در کاهش فشار خون موثر بوده و اثر بخشی داروهای ضد فشار خون را افزایش می دهدد، حتما وزن خود را زیر نظر مشاور تغذیه کاهش دهید. مصرف چربی های جامد و حیوانی را کم کرده و به جای آنها از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون،آفتابگردان، کلزا )کانولا (در مقادیر کم استفاده نمایید. مصرف سدیم چه به صورت نمک طعام و چه به صورت جوش شیرین) مانند بعضی از نانهاي لواش ، تافتون و (را کاهش دهید
 ٠٨:٠٤ - 1396/12/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه نیازسنجی سلامت
اولین جلسه از کارگاههای نیازسنجی سلامت جامعه با شرکت مدیران ، کارشناسان مسئول و کارشناسان استان و شهرستان برگزار گردید. در ابتدای جلسه دکتر ایزانلو ضمن تاکید بر اهمیت آموزش در سطح جامعه، نیازسنجی سلامت را جهت آموزش همگانی و عموم ی بسار با اهمیت و هزینه اثر بخش قلمداد نمودند.
 ١١:٠٥ - 1396/11/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف کارگاه بسته بندی خانگی غیرمجاز و توقیف 470 کیلو مواد غذایی
در پی اعلام شکایت یکی از همشهریان گرامی به سامانه 190، کارنشاسان بهداشت محیط مرکز بهداشت در بازدید مشترک با همکاران صنعت و معدن از یک کارگاه خانگی بسته بندی مواد غذایی در روستای فرج آباد از توابع قمرود موفق به کشف و توقیف 470 کیلوگرم مواد غذایی از جمله آرد و خلال سیب شدند. همشهریان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را به سامانه کشوری 190 اعلام نمایند تا در اسرع وقت از سوی کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت پیگیری گردد.
 ٠٧:٥٤ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلب مشارکت شورای اداری بخش و شورای بهداشت سلفچگان و جعفریه
با هدف جلب مشارکت اعضای شوراهای روستایی جهت تشکیل شورای ارتقاء سلامت در ادارات و همچنین شوراهای روستایی مدیرگروه و کارشناسان گروه آموزش و ارتقاء سلامت استان و شهرستان در جلسات شورای اداری و شورای بهداشت بخش های سلفچگان و جعفریه شرکت نمودند. در این جلسات که در روزهای 3 و 5 بهمن ماه به ترتیب در بخشداری های جعفریه و سلفچگان برگزار گردید آقای گلشیری با اشاره به بحث خودمراقبتی فردی، اداری، اجتماعی و گروههای خودیار مشارکت سازمانها و شوراهای روستایی را در حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان و جامعه بسیار مهم ارزیابی نمودند
 ٠٨:٠٧ - 1396/11/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
... مشاهده اخبار بیشتر
اطلاعیه مهم در خصوص پیشگیری از هاری
اطلاعیه مهم در خصوص پیشگیری از هاری
 ٠٨:١٩ - 1394/12/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
لزوم کسب 25 امتیاز آموزش مداوم جامعه پزشکی جهت کلیه شاغلین گروه محترم پرستاری
لزوم کسب 25 امتیاز آموزش مداوم جامعه پزشکی جهت کلیه شاغلین گروه محترم پرستاری
 ٠٨:٠١ - 1394/12/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه اندازی شماره تلفن 5 رقمی بیمارستان کودکان
راه اندازی شماره تلفن 5 رقمی بیمارستان کودکان
 ٠٧:٣١ - 1394/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان طرح های پژوهشی
فراخوان طرح های پژوهشی
 ١٤:٤٣ - 1394/12/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
اطلاع رسانی کانال تلگرام شبکه داوطلبان سلامت
اطلاع رسانی کانال تلگرام شبکه داوطلبان سلامت
 ٠٨:٢٥ - 1394/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
اطلاعیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن
اطلاعیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن
 ٠٨:١٦ - 1394/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
... مشاهده اخبار بیشتر
مناسبت ها

 

تقویم مناسبت های بهداشتی

 

مناسبت های بهداشتی

1-7 بهمن ماه، هفته پیشگیری از سرطان

 

لینک های مفید


پیشنهادات، انتقادات، شکایات