ساختار مرکز
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 322
بازديدکنندگان امروز: 772
کل بازديدکنندگان: 615646
بازديدکنندگان آنلاين: 12
زمان بارگزاري صفحه: 0.6708 ثانيه
توصیه ای برای والدین بچه های خجالتی

بچه ام خجالتیه!
1.    مسئله مهم این است که هیچ گاه به کودک خود نگویید که او خجالتی است. بیشتر افرادی که خجالتی یا آرام هستند به اشتباه خجالتی نامیده می شوند، آنها دوست ندارند که به آنها گفته شود که خجالتی هستند. بسیاری از آنها خودشان به این مسئله آگاه هستند و از اینکه به آنها برچسب خجالتی زده شود متنفرند.
2.    بگذارید آنها بدانند که شما تحت هر شرایطی آنها را دوست دارید و خجالتی بودن آنها یک معضل نیست.
3.    از آنها بخواهید که در مورد احساسات خود با شما صحبت کنند. به جای اینکه به آنها بگویید «تو خجالتی هستی» از او بپرسید از اینکه در این موقعیت قرار گرفته چه احساسی دارد؟»
4.    به کودک خود فرصت بدهید تا موقعیت های اجتماعی را تجربه کند. او را تشویق کنید که دوستش را به خانه دعوت کند تا به خانه دوستش برود. به او اجازه بدهید ساعاتی را با کسانی که دوستشان دارد و با آنها بودن برای او احساس آرامش، عزت نفس و رضایت را به همراه دارد بگذارند.
5.    بیشتر اوقات کودکان با دیدن و تقلید از والدین خود می آموزند پس سعی کنید خودتان اجتماعی باشید کودکانی که می بینید پدر و مادرشان قادرند به راحتی با دیگران حرف بزنند و از معاشرت با مردم پنهان نمی شوند، بیشتر تمایل به اجتماعی شدن دارند.
6.    به این نکنه توجه کنید که هیچ گاه فرزندان خود را مجبور به حضور در یک جمع یا موقعیت نکنید. وقتی به یک مکان می روید، او را رها نکنید، برای مدتی کنار او باشید تا او بتواند خودش را آن محیط وفق دهد. به او فرصت دهید که از اینکه شما او را حمایت می کنید به احساس اطمینان خاطر برسد.
7.    کودک خود را تشویق کنید تا به فعالیت های جدید دست بزند و فعالیت هایی را که در آن می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند و آن را دوست دارد برگزیند. او را تشویق کنید تا در محیط هایی که احساس امنیت می کند صحبت کند تا از این طریق درک کند که صحبت کردن ترس ندارد.
8.    تجربه های خود را با فرزندان تقسیم کنید. اجازه دهید که او بفهمد که شما کاملاً احساسات او را درک می کنید. به او بگویید که خود شما (والدین) و همه افراد در مواقعی از زندگی کمرو بوده اید بگذارید کودکتان بفهمد که شما هم این احساس را تجربه کرده اید و خجالتی بودن خاص او نیست و می توان با آن مبارزه کرد.
9.    در آخر، اجازه دهید که کودک تان دریابد که خجالتی بودن یک عیب نیست.
کم رویی یک مشکل نخواهد بود و قابل کنترل است.