ساختار مرکز
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 384
بازديدکنندگان امروز: 768
کل بازديدکنندگان: 615642
بازديدکنندگان آنلاين: 12
زمان بارگزاري صفحه: 0.7332 ثانيه
نقش رژیم غذایی در حالات روانی افراد

رژیم غذایی بر حالات روانی افراد تاثیر مستقیم می گذارد .
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند تغذیه نامناسب می تواند عامل بیماری های روحی و افسردگی در افراد شود به شکلی که رژیم غذایی نا مناسب نه تنها عامل انواع بیماری های جسمی است بلکه روی روح و روان افراد نیز تاثیر مستقیم می گذارد در حالیکه تغذیه مناسب نقش مهمی در درمان و پیشگیری از مشکلات روحی روانی دارد .
به گزارش محققان دانشگاه مسینای ایتالیا نوع تغذیه عامل مهمی در بروز بیماری های روحی و افسردکی می باشد . نتیجه این تحقیقات نشان می دهد افرادی که بیش از اندازه از غذای آماده ، فست فود و شیرینی استفاده می کنند ، کمتر احساس شادی می کنند و اغلب افسرده اند .
در ادامه تحقیقات آمده است که اثرات تغذیه ناسالم در کودکی و نوجوانی بروز نمی کند ولی با افزایش سن این اثرات قابل مشاهدا هستند .
بدن انسان دارای باکتری هایی است که در روده زندگی می کنند و به باکتری های مفید و مضر تقسیم می شوند . زمانی که غذاعایی مانند سبزیجات و میوه جات تازه ، غلات کامل ، ماهی ، کربوهیدراتهای تصفیه نشده و گوشت فراوری نشده مصرف می شود ، تعادل مناسبی از باکتری های مفید در روده برقرار می شود که به تجزیه مواد غذایی زاید کمک می کند .
از سوی دیگر مصرف بی رویه چربی و غذاهای آماده فراوری شده باعث افزایش باکتری های مضر و بروز بیماری های روحی و جسمی می شود .
از طرفی افراظ در مصرف غذاهای آماده و نمک نیز باعث پیری زودرس می شود که در روحیه فرد موثر است .