ساختار مرکز
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 385
بازديدکنندگان امروز: 866
کل بازديدکنندگان: 614749
بازديدکنندگان آنلاين: 14
زمان بارگزاري صفحه: 0.7956 ثانيه
کنترل بچه های بیش فعال

شاید فکر کنید برای کنترل کودکان پر انرژی هیچ راهی وجود ندارد . اینطور نیست . امروز راه هایی برای کنترل این کودکان برای شما پیشنهاد می کنم .
به رژیم غذایی کودکتان توجه کنید . مقدار مصرف مواد محرک مثل کافئین و کاکائو را در رژیم غذایی او کنترل کنید . به دنبال سالم ترین و طبیعی ترین مواد غذایی برای کودکان باشید .
به دنبال فعالیت هایی برای تخلیه انرژی این کودکان باشید . کودکان پر انرژی نیاز به سوزاندن کالری دارند . به دنبال فعالیتهایی مثل پریدن و دویدن برای این کودکان باشید . فعالیت های ورزشی موجب تعدیل انرژی این کودکان خواهند شد .
با کودکانتان بازی کنید . توقع نداشته باشید کودک بیش فعال شما ساعتها جلوی تلوزیون بنشیند و حرکت نکند در حالیکه شما در اطراف خانه می چرخید . برای این کودکان وقت بگذارید و با آنها بازی کنید . اسباب بازی هایی که احتیاج به تحرک برای استفاده از آنها وجود دارد برای این کودکان مناسب تر هستند . تا جایی که ممکن است کودکان را با استفاده از تلوزیون و کامپیوتر تشویق نکنید زیرا باعث افزایش اختلالات رفتاری در کودکان خواهند شد .
بر رفتارهای مثبت کودکتان تمرکز کنید . این کودکان از شنیدن کلماتی مثل « بنشین ، نپر ، ساکت باش » خسته شده اند . سعی کنید زمانی که کودکتان بر خلاف همیشه آرام است ، به نوبت احترام می گذارد و صبر می کند او را تشویق کنید و نادیده نگیرید .
یادتان باشد که کودکتان بیش فعال کودکان بدی نیستند . آنها کنجکاو و پر انرژی هستند و هیچ وقت قصد آزار و آسیب رساندن به شما را ندارند . به جای ممانعت سعی کنید این کودکان را مدیریت کنید و در اینصورت است که برای شما و خانوده تان محیط آرامی فراهم خواهد شد و نمکته مهم اینکه در اغلب موارد درمان دارویی به کنترل علایم کودک شما کمک چشمگیری خواهد کرد .