ساختار مرکز
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 372
بازديدکنندگان امروز: 797
کل بازديدکنندگان: 615671
بازديدکنندگان آنلاين: 14
زمان بارگزاري صفحه: 0.7176 ثانيه
معنويت اصل مهم در تأمين سلامت روان

معنويت اصل مهم در تأمين سلامت روان
ارتباط با خدا در سختي ها ، مشكلات و بحران هاي زندگي به انسان آرامش مي دهد . متأسفانه با وجود تحولات علمي و صنعتي در قرن حاضر و پيشرفت هاي مهم پزشكي در دهه هاي اخير ، استرس و مشكلات روحي و رواني در جامعه بشري روبه افزايش است و اختلالات عاطفي ، معضل اعتياد ، آمار طلاق و ناسازگاري هاي فردي و اجتماعي زياد شده است .
تحقيقات نشان مي دهد حدود 20 تا 25 درصد مردم به اختلالات روانپزشكي دچار هستند و نياز به درمان دارند . بنابراين به نظر مي رسد اهميت سلامت روان بسيار زياد است و جسم و روح مانند تار و پود پارچه در هم تنيده شده اند و اگر يكي از اين دو آسيب ببيند ، ديگري هم مصون نخواهد بود .
سلامت روان فراتر از نداشتن بيماري روانپزشكي است . سلامت روان يعني فرد بتواند عملكرد موفقي از نظر فردي ، خانوادگي ، شغلي و اجتماعي داشته باشد و با ديگران ارتباط مؤثر برقرار كند و بتواند با ناملايمات و مشكلات زندگي كنار بيايد .
رسيدن به سلامت روان امري آسان نيست و يك شبه تحقق پيدا نمي كند و نياز به پشتكار و زحمت فراوان دارد . بايد يك سري از مهارتها را در وجودمان تقويت يا ايجاد كنيم تا بتوانيم به سلامت روان برسيم كه يكي از اين مهارتها توانايي برقراري ارتباط با آفريدگار مهربان است .
توكل و توسل به خدا در زندگي موجب مي شود كه بتوانيم استرس ها را تحمل كنيم و مشكلات را پشت سر بگذاريم . اين احساس اميد كه هرگاه هيچ راه حلي نيافتيم ، كسي هست كه صدايمان را بشنود و دستمان را بگيرد بسيار كمك كننده است .
انساني كه به خدا ايمان دارد و به او توكل مي كند در مقابل مشكلات سر خم نمي كند و به خداوند پناه مي برد و با توكل به قدرت و محبت بي انتهاي خداوند آرامتر و راحت تر مسير زندگي اش را مي پيمايد و موفق مي شود .
تفاوت بین فردی که به وجود خدا اعتقاد دارد با فرد دیگری که این اعتقاد را ندارد بسیار زیاد است و این تفاوت در هنگام سختی ها و مشکلات خودش را نشان می دهد .
فردی که وجود خدا را باور دارد همیشه در اوج نا امیدی باز هم امیدوار است که خدا دری را به روی او بگشاید و مشکلاتش را حل کند و در چنین افرادی شانس خودکشی و سایر اختلالات روانپزشکی کمتر است .
ماه مهمانی خدا را فرصتی برای بهتر شدن ارتباط با معنویات و ارتقای سلامت روان قرار دهیم .