• 1400/02/08 - 12:05
  • 9
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاون محترم بهداشتی از طرح جونده کشی

بازدید دکتر محبی معاون محترم بهداشتی و مدیر گروه واحد بیماریها و بخشدار بخش مرکزی از طرح جونده کشی در روستای مرادآباد قنوات

بازدید دکتر محبی معاون محترم بهداشتی و مدیر گروه واحد بیماریها و بخشدار بخش مرکزی از طرح جونده کشی در روستای مرادآباد قنوات

در راستای کنترل و مراقبت سالک یکی از راههای مقابله با سال آغشته سازی پشه بند ها به سم دلتا مترین است که در فروردین ماه از 1400/1/15 به مدت 3 هفته در روستای منطقه قمرود و قنوات و کهک انجام گرفت.

دومین راهکار مبارزه با سالک مبارزه با مخزن بیماری یعنی موش صحرایی است که این کار از سال 1391 در راستان قم آغاز شده است که اصطلاحا جونده کشی نامیده می شود . این طرح در شروع کار یعنی سال اول 4 بار انجام شد (اردیبهشت ، خرداد، تیر و شهریور ) سال بعد دو نوبت در ماههای اردیبهشت و شهریور انجام شد، سال سوم یکبار و سالهای بعد یک سال در میان انجام می شود .با سپری شدن این سالها و اجرای جونده کشی آمار موارد سالک به طور چشمگیری کاهش یافته است .

امسال عملیات مذکور لز تاریخ 1400/2/4 در روستاهای منطقه قمرود و قنوا و صرم آغاز شد و 3 روز لانه کوبی و تخریب لانه ها به طول انجامید و و از تاریخ 1400/2/7 به مدت 3روز هم عملیات طعمه گذاری انجام شد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 41855
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید